Ana Sayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Kum Ocakları

Adında anlaşıldığı gibi kırma angera kum çeşitleri dağlarda oluşan yer altında oluşan kaya parçalarının tek tek tane tane kırılması ile oluşan bir malzeme çeşididir. Genellikle kaya parçalarının kırılması ile oluşsa da bir çoğuda derelerde ve deniz kenarındaki büyük taşların parçalanarak kırılarak küçük, hemen hemen aynı boyutlara getirilen taşlardan da oluşur. Özel üretilen konkasör veya çeşitli taş kırıcı makinelerle kırılır ve elekten geçirilir. Bu malzemede genellikle yol yapım inşaatlarında asfaltlamada kullanılır.

Kırmataş kum çeşitleri; Bu çeşitimizde genelde büyük kayaların ve taş parçalarının yüksek ses ile patlatılması ile devasal taş parçalarının kaya parçalarına dönüştürülüp bunların kırıp aynı ölçülerde mıcır şekline getirilerek ve elenerek elde edilir. Günümüzde aşırı derecede yaygınlaşan ve bizimde bir diğer hizmet dalımız olan dökme hazır beton  tarafından ideal bir seçim olarak kullanılır.

Doğal angera kum çeşitlerinin genel olarak kullanıldığı alanlar şunlardır; Konut inşaatlarında, büyük alan saha inşaatlarında, istasyon inşaatlarında şap dökme dediğimiz inşaatlarda kullanılır.Tesisimizde kırma, yıkama ve eleme tesisleri bulunmaktadır. Kum eleme tesisi malzemeleri; 0 ince kum mil, 0.3 ince kum, 0.5 ince kum, 7-15 kırma çakıl, 15-25 kırma çakıl oluşmaktadır.

Uzunlar Hazır Beton kalitenin tek adresi...

 
 
 
İlgili Resimler
 
 
 
 
 
 
 
:: Diğer Hizmetler + tüm hizmetleri gör
 
- Taş Ocakları
- Hafriyat
- Hazır Beton
 
   
 
 
  ADRES: Kuzuluk Çevre Yolu (D140) Batakköy Mevki Mudurnu Çayı Kenarı Akyazı / SAKARYA
TELEFON: 0 264 400 1444
FAKS: 0 264 400 1666
GSM: 0 530 245 1578
E-POSTA: info@uzunlarbeton.com